Фалуньгун (або Фалунь Дафа) належить до практик цигун (Ціґун/qìgōng) — суто китайських традиційних способів зміцнення здоров’я як фізичного, так і духовного.

З китайської мови 法轮功 Фалуньгун перекладається як «колесо Закону» (ієрогліфи 法轮) і «метод», або «практика» (ієрогліф 功). Під «практикою» в цигун розуміється загартовування тіла і духу. Саме тому тих, хто практикує цигун, у тому числі Фалуньгун, так і називають «практикуючі», «практики», «практикувальники».

Медитація по Фалуньгун на свіжому повітрі. Україна

Медитація по Фалуньгун на свіжому повітрі. Україна. Фото: http://uk.falundafa.org/

Поява Фалуньгун

У травні 1992 р. цей метод у Китаї вперше публічно представив майстер Лі Хунчжи. Лише за сім років публічного розповсюдження він став надзвичайно популярним. За оцінками китайського Держстату, на початок 1999 р. Фалуньгун займалося 70—100 млн китайців.

Практикуючі Фалуньгун уважають його «високоефективним в оздоровленні організму й очищення душі». При цьому зазвичай додають, що «без удосконалення душі за принципом «істина доброта терпіння» (який стоїть на першому місці у цій школі) ефекту від занять не буде».

Китайці виконують вправи Фалуньгун

Китайці виконують вправи Фалуньгун. Місто Далянь у китайській провінції Ляонін. Травень 1998 р. Фото: http://shenqiqi.wordpress.com

 

Китайці виконують вправи Фалуньгун

Китайці виконують вправи Фалуньгун. Місто Шеньян китайської провінції Ляонін. Травень 1998 р. Фото: http://www.secretchina.com/news/09/04/25/289875.html

Парадоксально, але в ці ж роки за межами Піднебесної про метод знали небагато, в основному ті, хто цікавився методами цигун або практикував Фалуньгун. За кордоном Китаю про нього почули лише після того, як у своїй вітчизні практиків Фалуньгун почала репресувати компартія.

Репресії за переконання

Усі знають, що в КНР державою править компартія. Проте, чи може компартія не контролювати все і вся? Вона вважає за краще «про всяк випадок» налякати народ показовими судами, як-от свого часу зробило КПРС стосовно тих, хто займався карате. Але тему подій тих часів, тим більше часів найжорстокіших репресій 1917—1953 рр. тут заглиблюватися не будемо.

На зростаючу з кожним роком популярність Фалуньгун усе більше заздрісно звертав увагу колишній генсек компартії Цзян Цземінь і його найближчі прибічники.

Однак у випадку з рухом Фалуньгун залякуванням не обійшлося. Як повідомляє сайт faluninfo.ru, з подачі Цзян Цземіня, 20 липня 1999 р. метод раптово став темою табу для всього населення країни, а репресії китайської компартії зазнали мільйони практикуючих, що зачепило і їхні сім’ї.

Faluninfo.ru повідомляє, що вище керівництво компартії для переслідування Фалуньгун задіяло всі державні механізми: МВС і китайське КДБ застосовували грубу силу, підконтрольні ЗМІ займалися фабрикуванням та пропагандою, а комуністична дипломатія пояснювала дії партії зовнішньому світові.

З 2006 року правозахисники заявляють, що переслідування практикуючих зайшло так далеко, що навіть перетворило китайську трансплантацію органів в інструмент геноциду.

Утім, варто зазначити, що не в усьому Китаї переслідують за Фалуньгун. Китайці вільно займаються в Гонконзі, на Тайвані та Макао. На цих китайських територіях компартія не може робити все, що заманеться: тут діють інші закони й інакше ставляться до прав людини.

Філософія ненасильства Л.М. Толстого на практиці

Однак, незважаючи на репресивні заходи, за 13 років компартія так і не змогла викоренити Фалуньгун у Китаї. Більш того, в інших країнах він лиш більше квітне.

У відповідь на удари електричних палиць китайські практикувальники спокійно відстоюють свої переконання і відповідають «Фалунь Дафа — хао! Чжень-шань-жень — хао!» (з кит. Фалунь Дафа несе добро, істина-доброта-терпіння несуть добро).

Схоже, що послідовникам Фалуньгун на практиці вдається реалізовувати думки Льва Толстого про «непротивлення злу насильством».

Автор: Олександр китаєзнавець

— — —

Офіційний сайт Фалуньгун: falundafa.org

Китайці на площі Тяньаньмень (з кит. Площа небесного спокою) тримають плакати з написами «істина доброта терпіння»

Китайці на площі Тяньаньмень (з кит. Площа небесного спокою) тримають плакати з написами «істина доброта терпіння» і вигукують протест. Через хвилину їх затримають поліцейські, почнуть бити та відвезуть у відділок. 13 травня 2001 р. Фото: http://photo.minghui.org/photo/selected-En/u_tiananmen_appeal/29041168551.htm

 

Закордонні практикуючі Фалуньгун тримають плакат з написом китайськими ієрогліфами «Істина Доброта Терпіння»

Закордонні практикуючі Фалуньгун тримають плакат з написом китайськими ієрогліфами «Істина Доброта Терпіння». Через хвилину їх затримають. 20 листопада 2001 р. Пекін. Фото: http://www.renminbao.com/

 

Затримання за плакат з ієрогліфами «Істина Доброта Терпіння»

Затримання за плакат з ієрогліфами «Істина Доброта Терпіння». 20 листопада 2001 р. Пекін. Фото: http://www.renminbao.com/

Затримання за плакат з ієрогліфами «Істина Доброта Терпіння»

Затримання за плакат з ієрогліфами «Істина Доброта Терпіння». 20 листопада 2001 р. Пекін. Фото: http://www.renminbao.com/

Контраст: вище — територія Китаю з компартією, нижче — країни без компартії.

На Тайвані, як і до початку репресій, китайські практикувальники Фалуньгун спокійно медитують у парку Національного університету Цінхуа

На Тайвані, як і до початку репресій, китайські практикувальники Фалуньгун спокійно медитують у парку Національного університету Цінхуа. Квітень 2010 р. Фото: http://en.minghui.org/html/articles/2010/5/3/116649.html

 

День Фалунь Дафа в Києві

День Фалунь Дафа в Києві. Травень 2011 р. http://www.kitay-v-mire.com/kiev-prazdnik-kitajskoj-kultury/ # more-38

 

Навчання вправам Фалуньґун у Гродненському університеті. Білорусь

Навчання вправам Фалуньґун у Гродненському університеті. Білорусь. Травень 2010 р. Фото: http://falundafabel.ru/nashi_raboty/dafa_grodno_2010.html

 

Практикуючі Фалуньґун у Росії. Виконання вправ на «Марафоні здоров'я-2012»

Практикуючі Фалуньґун у Росії. Виконання вправ на «Марафоні здоров’я-2012». Фото: http://falundafa.udm.ru/

 

Заняття на свіжому повітрі в інших країнах

Заняття на свіжому повітрі в інших країнах. Фото з http://falundafa.md/